דף הבית ספורט וכושר גופני פילאטיס תרגילי פילאטיס יכולים לעזור לשחקני תיאטרון הבימה
תרגילי פילאטיס יכולים לעזור לשחקני תיאטרון הבימה
מיכאל רומנסקי 02/09/13 |  צפיות: 11112

שיעורי הפילאטיס צברו תאוצה והפכו למבוקשים מאוד, גם בקרב מתאמנים מקצועיים וגם בקרב אוכלוסייה המעוניינת לשמור על הכושר הגופני ולשפרו. אחת הסיבות לפופולאריות המתגברת של השיטה היא העובדה שהשיטה מתאימה לכל מתאמן ולכל צורך. לכן, ניתן למצוא ספורטאים מקצועיים בתחומים שונים כמו שחיינים, שייטים וכדורגלנים, אשר משתמשים באימון הפילאטיס על מנת למנוע פציעות הנגרמות עקב עומסים של אימונים על גופם, ועל מנת לשפר את תפקוד הגוף. מהעבר השני, השיטה מותאמת גם עבור אוכלוסייה בעלת מצבים בריאותיים שונים, כגון אלו הסובלים מבעיות גב ונשים בהריון.

השיטה במקורה פותחה ע"י ג'וזף פילאטיס, שייעד אותה עבור התמודדות של רקדנים בארה"ב עם האימונים האינטנסיביים שמשפיעים על גופם. ככל שהזמן עבר התפתחה השיטה למחוזות אחרים, אך בסיסה יכול להועיל לעולם הבמה ולאנשים העובדים בה. עולם הבמה, מספק ככל שיהיה, יכול להיות תובעני מאוד ומורכב משעות אימון ארוכות הכוללות חזרות, ריקודים וכדומה. לכן, תרגילי פילאטיס יכולים לעזור לשחקן או אמן להתמודד באופן יעיל יותר עם עבודתו על הבמה, במיוחד כאשר מדובר בתיאטרון לאומי, הדורש היקף עבודה משמעותי כמו תיאטרון הבימה.

מה הקשר בין תורת הפילאטיס לעבודת השחקן?

מלאכת המשחק על במה היא מורכבת ודורשת כוחות פיזיים ומנטאליים מהאמן. הבסיס של כל עבודת משחק היא שחרור אך בו זמנית שליטה. כלומר, בבתי הספר למשחק מלמדים את השחקנים להרגיש משוחררים וחסרי עכבות, על מנת להיכנס לדמות אחרת ולשחק אותה בצורה האמינה ביותר. במקביל, עבודה על דמות שונה דורשת שליטה על כל היבטי הדמות, כמו דיבור, יציבות, תנועות וכדומה. הפרדוקס בין מצב של שליטה למצב של שחרור בו זמנית, דורש מהאמן יכולות ריכוז מאוד גבוהות, שלעיתים קשה להשיגם בשעות חזרה ארוכות.

תורת הפילאטיס מבוססת על החיבור בין הגוף והנפש ומטרתה להשיג שליטה ומודעות למנח הגוף ותפעולו. השיטה מאמינה כי ברגע שהמתאמן ילמד לנשום נכון ולהימצא בתנוחה, הוא ישיג מודעות ויפתח יכולות ריכוז מקסימאליות, אשר יאפשרו לו להכיר את גופו בכל מצב. כמו כן, האימון מאזן את ההורמונים והכימיקלים בגוף ומשפר את איזונם ותפקודם, לכן תוצאות אימון הפילאטיס מורכבות מתחושות של הירגעות, ביטחון ותחושת שליטה. גם תורת הפילאטיס וגם יסודות עבודת השחקן, מתמזגים זה עם זה ושילובם יחד יכול לגרום לסימביוזה מקסימאלית ולשיפור עבודת השחקן ויעילותו בתיאטרון.

איך תרגילי פילאטיס תורמים לעבודת השחקן?

תרגילי הפילאטיס יכולים לעזור לעבודת השחקן בכמה מישורים.

המישור הראשון הוא הירגעות וריכוז, אשר מושגים באימוני פילאטיס מתמשכים, ויכולים להעלות את רמת ההרגעות של השחקן וריכוזו בתהליכי עבודתו, הדורשים עבודה מנטאלית מורכבת.

כמו כן, האימונים יכולים לעזור לתפקוד הגופני של השחקן. עבודה מרובה על צעדי ריקוד, או שעות חזרה ארוכות אשר דורשות עמידה ממושכת, יכולות לשחוק את שרירי הגוף ואת מנח העצמות, ותרגילי הפילאטיס מיועדים בדיוק בשביל זה. התרגילים מעניקים לשחקן תחזוקה גופנית ויוצרים חסינות ועמידות בפני שגרת חיים שמעמיסה על הגוף, כך שיוכל לתפקד טוב יותר בחזרות ולשמור על ערנות וחיוניות יותר מבעבר.

אימוני הפילאטיס הם נגישים וניתן למצוא אותם במכוני הכושר השונים, בסמוך לתיאטרון הבימה, ובאימונים שונים כמו פילאטיס על מזרן או פילאטיס מכשירים תל אביב.

פילאטיס מכשירים יכול למקסם את יעילות השיטה, ולאפשר לשחקן להשיג תוצאות ממוקדות יותר בזמן קצר. תרגילי הפילאטיס יחוללו פלאים בשליטה על מנח הגוף, הנחוצה מאוד לעבודת השחקן, בהשגת תחושה של שחרור ושליטה גם יחד, ובשמירה על ריכוז מקסימאלי לאורך זמן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI