דף הבית רפואה ובריאות הפרעות קשב וריכוז סדנאות ותרגילים לשיפור זיכרון - על ידי תוכנות מחשב בעיקר!
סדנאות ותרגילים לשיפור זיכרון - על ידי תוכנות מחשב בעיקר!
אסי שרון 13/07/10 |  צפיות: 4499

סדנאות זיכרון – הסוף לשכחה !

כמה פעמים קרה לכם שבכניסתכם לקניון כבר שכחתם מה רציתם לקנות?

או שאיחרתם לפגישה כי שכחתם איפה שמתם את מפתחות הרכב?

אין ספור דוגמאות כאלה מעידות על ירידה ביכולת הזיכרון שלנו עם מרוץ השנים ואין ספק שיכולתזו היא אחת מהיכולות החשובות ביותר לקיום אורח חיים תקין.

אחת מהדרכים לשפר את יכולתנו בתחום הינה סדנאות זיכרון.

סדנאות זיכרון מיועדות לכל הגילאים וע"י טכניקות שונות המועברות ע"י מומחים בתחום ניתן לשפר באופן ניכר את היכולות הקוגניטיביות בכלל ואת יכולת הזיכרון בפרט.

 

אז אילו תרגילים ניתן לעשות לשיפור הזיכרון ?

בכל יום מוחנו מופצץ בעשרות אם לא מאות פרטים שאין ביכולתנו לזכור אם לא נמצא טכניקות מיוחדות לכך. כיום סטודנטים רבים ממציאים לעצמם תרגילי שיפור זיכרון בכדי להתגבר על כמות החומר הרבה והפרטים הקטנים שיש לזכור בלמידה למבחנים.

שימוש בדימויים – שיטה מצויינת ללימוד תיאוריה. מה מסמל תמרור אדום עם כף יד אם לא זהירות זהירות והוראה לעצור . היד מסמלת את העצירה והצבע האדום את האזהרה.

שימוש במוסיקה – לשינון חומר יבש ומשעמם . בפעם הבאה שאתם מנסים ללמוד סיכום בשיטות מחקר נסו לשיר את הסיכומים ע"פ מנגינה של שיר שאתם מכירים.כמה פעמים שירו את השיר ותהיו בטוחים שלא תוכלו לשכוח את החומר גם שבועיים אחרי הבחינה.

שימוש באותיות – צריכים לזכור רשימת מילים משפטים או מונחים מקצועיים ? ע"י שימוש באותיות הראשונות בכל מילה תוכלו להרכיב מילה משמעותית לכם.

עכשיו אחרי שבדקנו כמה תרגילים לשיפור הזיכרון הבה ננסה ננסה לשפר את יתר היכולות הקוגניטיביות שלנו. איך עושים את זה ? ע"י אימון קוגניטיבי.


מהו אימון קוגניטיבי ?

המוח הוא שאחראיעל תפקודים שונים כמו: זיכרון, קליטת מידע ועיבודו, תפיסה מרחבית קשב וריכוז, ובכל אחד מן ההיבטים האלו שלובים כלים המשפיעים על איכות החשיבה של כל אחד מאיתנו.

באמצעות אימון קוגניטיבי שהוא המתאמנים מקבלים סוגים של גירויים חשיבתייםשונים. המתאמנים מגיעים לאימון קוגניטיבי באימון קבוצתי או פרטני שבוהם מתאמנים מול תוכנות מחשב במשך כמה דקות ביום ומאמנים יכולות קוגניטיביות שונות לשיפור הקואורדינציה , סדנאות זיכרון , הריכוז וכ'ו.

זכרו המוח זקוק לאימון יומיומי סדנאות זיכרון יכולים להבטיח את זה !

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסי שרון


 


מאמרים נוספים מאת אסי שרון
 
מערכות תצוגה וסטנדים - סיוע לתהליך המכירה בחנות
07/08/11 | מכירות
מערכות תצוגה ו סטנדים לתצוגה תורמים לניצול החלל בצורה המירבית ומסייעים בתהליך המכירה. רוצים לקבל מידע נוסף בנושא? הכנסו למאמר המורחב.

השכרת שמלות לאירועים - ללבוש מעצבי על !
12/07/11 | אופנה
ב wish יש את השמלות ערב של כל המעצבים הבינלאומיים הטובים ביותר.השכרת שמלות לכל סוגי האירועים ממעצבי העל.

עיצוב חלונות ראווה בעזרת מדבקות קיר
28/06/11 | מיתוג
אחת הדרכים לעצב חלונות ראווה היא באמצעות מדבקות. היחס לתחום הפקת מדבקות הופך להיות חיובי יותר ויותר לאורך השנים האחרונות. רוצים לקבל מידע נוסף על עיצוב חלונות ראווה? כל המידע במאמר הבא.

התקנת מנעולים ע"י מנעולן מומחה
אם אתם מחפשים מנעולן במרכז ,אנו ממליצים לכם בכל לשון על חברת מרתוק.אפשר לספר הרבה על חברת מרתוק אשר משווקת את מנעול הרתק המוביל בארץ להגנה מסיבית על דלתות הפלדה,שנקרא גם הוא כמובן ''מרתוק''.

נורית פרדו - קורס לימודי אסטרולוגיה
נורית פרדו היא אסטרולוגית מומחית ,במשך עשרים ושמונה השנים בהם היא עובדת כאסטרולוגית,נורית רכשה מיומנות בשפת האסטרולוגיה העשירה אשר בנויה על פי סימנים ומשלים עמוקים אשר נוגעים בכוחות הנפש העמוקים ביותר של האדם ובנבכי התת-מודע שלו.עוד מידע על קורס האסטרולוגיה של נורית פרדו? הכנסו למאמר בנושא

החלפת מנעול - הבטיחות משתלמת
פרצו לכם את הדירה ? איבדתם את המפתחות ? אתם עוברים לדירה חדשה ? מכל אחד ממקרים משמחים או עצובים אלו לפי בחירתכם,צריך לבצע החלפת מנעול. במאמר הבא נסביר בהרחבה על הנושא.

מתקני תצוגה - מערכות מודולריות לשיווק מוצרים
מידי שנה חברות רבות משיקות מגוון רחב של מוצרים לשוק המקומי והעולמי. כל השקת מוצר חדש מלווה בשלבים רבים של תכנון, בדיקות הפקה והשקה.במאמר הבא נעסוק באפשרויות התצוגה השונים כמו מתקני תצוגה ומערכות מודולריות לפרסום שיווקי ויעיל.

הקניית מיומנויות חברתיות לילדים
20/04/11 | הורות
טיפול של הקניית מיומנויות חברתיות לילדים יעסוק בשלב הראשון בזיהוי של אותם התנהגויות וכישורים שאינם מפותחים מספיק,ואשר גורמים ומגרים את הלחץ החברתי.מאמר בנושא התמודדות עם חרם כיתתי על הילד.

סדנאות אסטרולוגיה בהדרכת אסטרולוגית מומחית
לא חסרות סדנאות אסטרולוגיה בארץ.מה שכן כדאי לברר מי מעביר אותן לפני שנרשמים לסדנה מסוג זה.נורית פרדו אסטרולוגית מומחית בעלת שם בארץ מעבירה קורסים,סדנאות,ייעוץ אסטרולוגי ועוד. כל המידע במאמר הבא.

הדברת טרמיטים ושאר מזיקים
04/04/11 | חיות מחמד
עולמנו מלא בחיות שונות ומשונות. חלקן חיות מחמד, חלקן חיות בר וחלקן מהוות מטרד רציני לחיינו.טרמיטים, חולדות , פרעושים ושאר מזיקים הן רק חלק מהחיות שציקורל הדברות מדבירה בהצלחה כבר שנים. הכנסו למאמר למידע נוסף על הנושא.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI