דף הבית חוק ומשפט תעבורה איך לטפל נכון בעבירת נהיגה בשכרות
איך לטפל נכון בעבירת נהיגה בשכרות
נהיגה-בשכרות 25/11/12 |  צפיות: 3629

עבירת נהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החריפות ביותר, זאת כיוון שתוצאותיה עלולות להיות הרות אסון. על כן, מערכת הענישה לגבי עבירה זו הינה קשה לא רק מתוקף העבירה עצמה אלא גם לשם ההרתעה. במקרים מסוימים נתפסים אנשים בעת נהיגה בשכרות כאשר לא נגרמה תאונת דרכים ובמקרים אחרים מסתבר כי הנהג היה תחת השפעת אלכוהול רק לאחר התרחשותה של תאונת דרכים. נשאלת השאלה: כיצד יש לטפל בעבירת נהיגה בשכרות ? והאם יש להתייחס באותה מידה לנהג אשר לא גרם לתאונה דרכים ולנהג אשר כן גרם לתאונה ?

טיפול בעבירת נהיגה בשכרות מבחינת המשטרה

כאשר שוטר עוצר נהג ומתגלה רמת אלכוהול גבוהה בדמו עליו לטפל באופן זהה בכל אחד מן הנהגים על פי הנחיות המשטרה. בין השאר ניתן להפעיל סנקציות של מתן נקודות, שלילת רשיון לתקופה זמנית, החרמת הרכב ועוד. חשוב לציין כי אין מקום להתחשבות באותו רגע בנהג, אם למשל הוא מבקש שרכבו לא יוחרם כיוון שאין לו אפשרות להגיע לביתו.

טיפול בעבירת נהיגה בשכרות מבחינת מערכת המשפט

כאשר מגיע נהג אשר נהג בשכרות להישפט יש להתייחס לשני נושאים: סעיפי האישום השונים והרתעה. כל נהג המגיע למשפט תחת סעיף אישום נהיגה בשכרות עלול להגיע עם עוד סעיפי אישום כגון הריגה, פגיעה ברכוש, גרימת מוות ברשלנות ועוד. לכן העונש אותו יקבל תלוי כתב האישום. יחד עם זאת חלק מן העונש מתייחס גם לאפקט ההרתעה. כך שלעיתים, ייתכן וסעיף האישום אינו חמור כל כך עקב הרצון בהרתעה כלפי נהגים אחרים העונש יהיה משמעותי במיוחד.

מי אחראי לייצוג הנהג ?

נהג אשר עולה למשפט בעקבות עבירת נהיגה בשכרות מיוצג על ידי עורך דין מטעם משרד עורכי דין תעבורה או לחלופין עורך דין תעבורה פרטי. על אף חומרתה של העבירה, קיימים מקרים בהם המשטרה מחמירה ומציגה פרטים אשר אינם מדויקים בפני השופט. בדיוק במקום זה נכנס תפקידו של עורך הדין אשר מכיר את כל התקדימים בנושא ומתפקידו להגן על הנהג ככל הניתן.

ולסיכום, ניתן לראות כי טיפול בנהג אשר עבר עבירת נהיגה בשכרות אינו פשוט אך הוא מורכב מצדן של כמה רשויות כל אחת בהתמחות שלה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נהיגה-בשכרות


 


מאמרים נוספים מאת נהיגה-בשכרות
 
נתפסתם על שכרות? אתם צריכים עורך דין תעבורה
31/03/13 | תעבורה
ישנו סף מסוים האומד אלכוהול וניתן לעשות בדיקה במכשיר ה"ינשוף". מכשיר שעל סמך נשיפה מודד את אחוז האלכוהול באוויר שהאדם נושף למכשיר. אם נמדדה קריאה מעל 240 מיקרוגרם לליטר אוויר ניתן לאכוף את החוק ולטעון כי האדם העומד מולנו נהג בשכרות.

שלילת רשיון בעקבות עבירת מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
עצוב לומר, אך מדינת ישראל הינה אחת מן המדינות המובילות בביצוע עבירות תנועה. קיימות עשרות עבירות תנועה כאשר אחת הנפוצות בהן הינה: עבירת מהירות מופרזת.

שירותי עורכי דין תעבורה במקרי מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
כאשר מבצעים עבירת תנועה ופונים לבית משפט מומלץ לפנות ולשכור שירותי עורך דין. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קיימים מאות עורכי דין בישראל ולכן חשוב לוודא כי מדובר בעורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

חובת השוטר להוכיח עבירת נהיגה בשכרות
19/12/12 | תעבורה
נהיגה בשכרות הינה עבירת תנועה חמורה לכל הדעות ובמידה והיא אכן בוצעה יש להטיל את העונשים הקבועים בחוק על הנהג. יחד עם זאת חשוב לציין כי קיימים מספר נתונים שעל השוטר אשר עצר אתכם לוודא לפני שהוא מגיש דו"ח או מטיל עליכם סנקציות מסוימות.

באילו מקרים יש לשכור עורך דין תעבורה
19/12/12 | תעבורה
נתפסתם נוהגים בשכרות ? נסעתם במהירות מופרזת ? ובכן, במקרים אלו ולמעשה בכל עבירת תעבורה חמורה תקבלו זימון לבית משפט לתעבורה. בבית המשפט תצטרכו לשטוח את טענותיכם אל מול התביעה ולקבל את פסק הדין של השופט.

בחירת עורך דין נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
הייתם באירוע ושתיתם כמויות גדולות של אלכוהול ? החלטתם לנהוג בחוסר זהירות ולנהוג ברכבכם הביתה ? ובכן, זוהי עבירה ברורה של נהיגה בשכרות אשר עלולה לגרום לתאונה אשר תפגע בכם או באחרים. תוך כדי הנסיעה עוצר אתכם שוטר ומבקש מכם לעבוד בדיקת ינשוף ? רמת האלכוהול בדמכם גבוהה מן המותר ?

איך לטפל נכון בעבירת נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
עבירת נהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החריפות ביותר, זאת כיוון שתוצאותיה עלולות להיות הרות אסון. על כן, מערכת הענישה לגבי עבירה זו הינה קשה לא רק מתוקף העבירה עצמה אלא גם לשם ההרתעה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI