דף הבית חוק ומשפט תעבורה שלילת רשיון בעקבות עבירת מהירות מופרזת
שלילת רשיון בעקבות עבירת מהירות מופרזת
נהיגה-בשכרות 27/01/13 |  צפיות: 3877

עצוב לומר, אך מדינת ישראל הינה אחת מן המדינות המובילות בביצוע עבירות תנועה. קיימות עשרות עבירות תנועה כאשר אחת הנפוצות בהן הינה: עבירת מהירות מופרזת. עבירת נהיגה במהירות מופרזת מתייחסת לנהיגה בה הרכב נוסע במהירות מעל המהירות המותרת בכביש הספציפי בו הוא נוסע. באופן עקרוני, נוטים השוטרים לחוס על נהגים אשר חרגו מן המהירות המותרת עד 10% אך מעבר לכך ההקפדה הינה חריפה והאכיפה הינה מטרה עליונה.

סנקציות המוטלות על נהגים אשר נתפסים נוסעים במהירות מופרזת

מתן נקודות- הסנקציה הראשונה הניתנת לנהגים אשר נתפסים נוהגים במהירות מופרזת הינו מתן נקודות. לאחר צבירת כמות נקודות מסוימת נשלל רשיונו של הנהג ועליו לעבור קורס נהיגה מונעת על מנת לקבל את רשיונו בחזרה.

שלילת רשיון באופן מידי- במידה והמהירות היתה גבוהה באופן חריג מן המהירות המותרת רשאי השוטר לשלול את רשיונו של הנהג מידית עד אשר יגיע יום המשפט שם יקבע האם יישלל רשיונו לצמיתות או שמא לתקופת זמן מסוימת.

החרמת הרכב- במידה ומהירות הרכב חרגה באופן גבוה במיוחד מן המהירות המותרת, רשאי השוטר להפעיל שיקול דעת ולהחרים את רכבו של הנהג לתקופה מסוימת.

שלילת רשיון כסנקציה הנפוצה ביותר

מתוך כלל אמצעי האכיפה, האמצעי הנפוץ ביותר הינו שלילת רשיון הנהיגה. משך תקופת שלילת הרשיון תלוי בחומרת העבירה על פי קביעתו של שופט בית משפט לענייני תעבורה. איש המקצוע אשר מייצג את הנהג הינו עורך דין דיני תעבורה. במקרים מסוימים מטרתו של עורך הדין לענייני תעבורה המייצג את הנהג היא לקצר את תקופת שלילת הרשיון מן הנהג ולא לבטלה לחלוטין, כיוון שהדבר בלתי אפשרי. במקרים רבים מלווה שלילת רשיון נהיגה עקב מהירות מופרזת בחיוב הנהג לעבור קורס נהיגה מונעת. רק לאחר סיום הקורס וקבלת ציון עובר מטעם המדריך יוכל הנהג לקבל את רשיונו בחזרה.

לסיכום, ניתן לראות כי שלילת רשיון הינה אמצעי אכיפה נפוץ במיוחד ונהוג להשתמש בו במקרים רבים של מקרי נהיגה במהירות מופרזת. והחשוב מכל- בדקו מהי המהירות המותרת בכל כביש בו אתם נוסעים וסעו על פי חוק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נהיגה-בשכרות


 


מאמרים נוספים מאת נהיגה-בשכרות
 
נתפסתם על שכרות? אתם צריכים עורך דין תעבורה
31/03/13 | תעבורה
ישנו סף מסוים האומד אלכוהול וניתן לעשות בדיקה במכשיר ה"ינשוף". מכשיר שעל סמך נשיפה מודד את אחוז האלכוהול באוויר שהאדם נושף למכשיר. אם נמדדה קריאה מעל 240 מיקרוגרם לליטר אוויר ניתן לאכוף את החוק ולטעון כי האדם העומד מולנו נהג בשכרות.

שלילת רשיון בעקבות עבירת מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
עצוב לומר, אך מדינת ישראל הינה אחת מן המדינות המובילות בביצוע עבירות תנועה. קיימות עשרות עבירות תנועה כאשר אחת הנפוצות בהן הינה: עבירת מהירות מופרזת.

שירותי עורכי דין תעבורה במקרי מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
כאשר מבצעים עבירת תנועה ופונים לבית משפט מומלץ לפנות ולשכור שירותי עורך דין. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קיימים מאות עורכי דין בישראל ולכן חשוב לוודא כי מדובר בעורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

חובת השוטר להוכיח עבירת נהיגה בשכרות
19/12/12 | תעבורה
נהיגה בשכרות הינה עבירת תנועה חמורה לכל הדעות ובמידה והיא אכן בוצעה יש להטיל את העונשים הקבועים בחוק על הנהג. יחד עם זאת חשוב לציין כי קיימים מספר נתונים שעל השוטר אשר עצר אתכם לוודא לפני שהוא מגיש דו"ח או מטיל עליכם סנקציות מסוימות.

באילו מקרים יש לשכור עורך דין תעבורה
19/12/12 | תעבורה
נתפסתם נוהגים בשכרות ? נסעתם במהירות מופרזת ? ובכן, במקרים אלו ולמעשה בכל עבירת תעבורה חמורה תקבלו זימון לבית משפט לתעבורה. בבית המשפט תצטרכו לשטוח את טענותיכם אל מול התביעה ולקבל את פסק הדין של השופט.

בחירת עורך דין נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
הייתם באירוע ושתיתם כמויות גדולות של אלכוהול ? החלטתם לנהוג בחוסר זהירות ולנהוג ברכבכם הביתה ? ובכן, זוהי עבירה ברורה של נהיגה בשכרות אשר עלולה לגרום לתאונה אשר תפגע בכם או באחרים. תוך כדי הנסיעה עוצר אתכם שוטר ומבקש מכם לעבוד בדיקת ינשוף ? רמת האלכוהול בדמכם גבוהה מן המותר ?

איך לטפל נכון בעבירת נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
עבירת נהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החריפות ביותר, זאת כיוון שתוצאותיה עלולות להיות הרות אסון. על כן, מערכת הענישה לגבי עבירה זו הינה קשה לא רק מתוקף העבירה עצמה אלא גם לשם ההרתעה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI