דף הבית חוק ומשפט תעבורה נתפסתם על שכרות? אתם צריכים עורך דין תעבורה
נתפסתם על שכרות? אתם צריכים עורך דין תעבורה
נהיגה-בשכרות 31/03/13 |  צפיות: 11061

ישנם רגעים בחיים בהם דברים אינם מסתדרים כפי שהיינו רוצים. לעיתים איננו מודעים לחוק, ולעיתים החוק מפליג ומנסה לאחוז גם במי מאלו שלא סתרו אותו.  שיכור ולא מיין – ההגדרה לשיכור הינה אדם ששתה ונמצא בגופו משקה, סם מסוכן, תוצרי חילוף של סם מסוכן (בהגדרתו בחוק) בזמן שהוא נוהג או משמש אחראי לרכב.

ישנו סף מסוים האומד אלכוהול וניתן לעשות בדיקה במכשיר ה"ינשוף". מכשיר שעל סמך נשיפה מודד את אחוז האלכוהול באוויר שהאדם נושף למכשיר. אם נמדדה קריאה מעל 240 מיקרוגרם לליטר אוויר ניתן לאכוף את החוק ולטעון כי האדם העומד מולנו נהג בשכרות.

עורך דין תעבורה בא לעזרה

נהיגה בשכרות הינה מעבירות התנועה החמורות ביותר שקיימות. היות ובגילופין אין אנו מהווים גורם אחראי שיכול לנהוג ברכב, או לשמש כדוגמא לנהג מלווה בצורה אחראית.

לצערנו לא חסרות תאונות דרכים אשר הגורם להן הינו נהיגה בשכרות ולעיתים התוצאה הינה פגיעה פיזית, נפשית ואף מסתיימת במוות. עורך דין נהיגה בשכרות מגיע לעזרה בכל מקרי התעבורה באשר הם. לעיתים אין הצדקה לבדיקה שהמשטרה ביקשה מנהג לבצע. בדיקת ינשוף אינה בגדר חוק, וניתן לסרב לה אך לא כדאי. כמו כן בדיקת דם ואף שתן. אך ככל שניתן להבין, סירוב לבדיקות אלה יכול לשמש כבסיס לראיות שיציגו בתביעה נגד הנהג שיואשם בנהיגה בשכרות.

שכרות ונהיגה לא הולכים יד ביד

על מנת להאשים ולגזור דין בגין נהיגה בשכרות, על הממצאים להוכיח מעבר לכל ספק כי אכן הנהג היה שיכור מאלכוהול, סם מסוכן או תוצרי תחליף של סם מסוכן. לכן לפני שמתמודדים עם מערכת המשפט, חייב להיוועץ עם עורך דין תעבורה מוסמך, המכיר את נבכי החוק, ויכול לתת מענה וקיר תומך בשעה בה נתקלים בחוקי תעבורה.

בכל מקרה, יש לקחת אחריות בכל שנייה ושנייה בה כל אחד ואחת מאיתנו נוהגים ברכב. ולדעת כי יש דין ויש דיין. אך לא כל מקרה בו נדרש מאיתנו לתת דין בתחום התעבורה, הינו מוצדק. כמו שחובת ההוכחה לחפותנו נמצאת על כתפינו ועל עורך דין תעבורה מקצועי ואמין, כך גם הוכחת האשמה על הצד האוכף את החוק.

למידע נוסף


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נהיגה-בשכרות


 


מאמרים נוספים מאת נהיגה-בשכרות
 
נתפסתם על שכרות? אתם צריכים עורך דין תעבורה
31/03/13 | תעבורה
ישנו סף מסוים האומד אלכוהול וניתן לעשות בדיקה במכשיר ה"ינשוף". מכשיר שעל סמך נשיפה מודד את אחוז האלכוהול באוויר שהאדם נושף למכשיר. אם נמדדה קריאה מעל 240 מיקרוגרם לליטר אוויר ניתן לאכוף את החוק ולטעון כי האדם העומד מולנו נהג בשכרות.

שלילת רשיון בעקבות עבירת מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
עצוב לומר, אך מדינת ישראל הינה אחת מן המדינות המובילות בביצוע עבירות תנועה. קיימות עשרות עבירות תנועה כאשר אחת הנפוצות בהן הינה: עבירת מהירות מופרזת.

שירותי עורכי דין תעבורה במקרי מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
כאשר מבצעים עבירת תנועה ופונים לבית משפט מומלץ לפנות ולשכור שירותי עורך דין. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קיימים מאות עורכי דין בישראל ולכן חשוב לוודא כי מדובר בעורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

חובת השוטר להוכיח עבירת נהיגה בשכרות
19/12/12 | תעבורה
נהיגה בשכרות הינה עבירת תנועה חמורה לכל הדעות ובמידה והיא אכן בוצעה יש להטיל את העונשים הקבועים בחוק על הנהג. יחד עם זאת חשוב לציין כי קיימים מספר נתונים שעל השוטר אשר עצר אתכם לוודא לפני שהוא מגיש דו"ח או מטיל עליכם סנקציות מסוימות.

באילו מקרים יש לשכור עורך דין תעבורה
19/12/12 | תעבורה
נתפסתם נוהגים בשכרות ? נסעתם במהירות מופרזת ? ובכן, במקרים אלו ולמעשה בכל עבירת תעבורה חמורה תקבלו זימון לבית משפט לתעבורה. בבית המשפט תצטרכו לשטוח את טענותיכם אל מול התביעה ולקבל את פסק הדין של השופט.

בחירת עורך דין נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
הייתם באירוע ושתיתם כמויות גדולות של אלכוהול ? החלטתם לנהוג בחוסר זהירות ולנהוג ברכבכם הביתה ? ובכן, זוהי עבירה ברורה של נהיגה בשכרות אשר עלולה לגרום לתאונה אשר תפגע בכם או באחרים. תוך כדי הנסיעה עוצר אתכם שוטר ומבקש מכם לעבוד בדיקת ינשוף ? רמת האלכוהול בדמכם גבוהה מן המותר ?

איך לטפל נכון בעבירת נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
עבירת נהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החריפות ביותר, זאת כיוון שתוצאותיה עלולות להיות הרות אסון. על כן, מערכת הענישה לגבי עבירה זו הינה קשה לא רק מתוקף העבירה עצמה אלא גם לשם ההרתעה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI