דף הבית חוק ומשפט תעבורה חובת השוטר להוכיח עבירת נהיגה בשכרות
חובת השוטר להוכיח עבירת נהיגה בשכרות
נהיגה-בשכרות 19/12/12 |  צפיות: 3732

נהיגה בשכרות הינה עבירת תנועה חמורה לכל הדעות ובמידה והיא אכן בוצעה יש להטיל את העונשים הקבועים בחוק על הנהג. יחד עם זאת חשוב לציין כי קיימים מספר נתונים שעל השוטר אשר עצר אתכם לוודא לפני שהוא מגיש דו"ח או מטיל עליכם סנקציות מסוימות.
במידה והמקרה הובא בפני שופט עליכם לדעת מהם הדברים אשר חייבו את השוטרים לבצע לפני שהגישו לכם דו"ח על עבירת נהיגה בשכרות. נשאלת השאלה: כיצד תוכלו לדעת מהם אותם דברים? או לחלופין האם נעצרתם שלא כצדק  ? ובכן, שכירת עורך דין לענייני תעבורה יוכל לסייע לכם במקרים אלו על ידי היכרותו הנרחבת עם החוקים בתחום התעבורה ועם תקדימים אשר נפסקו בעבר לטובת הנהג.

זכויותיו וחובותיו של השוטר אשר עצר אתכם

זכותו של השוטר לחייב אתכם לבצע בדיקת ינשוף אשר בודקת את רמת האלכוהול בדמכם. יחד עם זאת מחויב השוטר להסביר לכם את מהות הבדיקה, כיצד היא מבוצעת ומהן ההשלכות המשפטיות אשר תיגררנה באם יסרב הנהג לבצעה. יחד עם זאת, בסיום הבדיקה מחויב השוטר לכתוב את הנתונים המדויקים, לחתום על הדו"ח ולמסור לנהג העתק חתום.

השוטר מחויב לוודא כי הנהג לא עישן במשך חמש הדקות לפני הבדיקה כך שאם חלה אי בהירות בנושא מחויב השוטר להמתין כחמש דקות לפני ביצוע הבדיקה. על השוטר לוודא כי הנהג לא הקיא במהלך 15 דקות לפני הבדיקה. במידה ועולה חשד שכזה, יש להמתין 15 דקות לפני ביצוע הבדיקה. חובת השוטר לציין את כל הפרטים הללו בדו"ח ובהעתק הנמסר לנהג.

בדיקת קבלת כל הזכויות בסיוע עורך דין לדיני תעבורה

במידה ולא קוימו כל הזכויות אשר מגיעות לנהג, ייתכן ואף המקרה ייפסל על ידי בית המשפט. בדיוק לשם כך, מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין דיני תעבורה. עורך הדין לדיני תעבורה יעבור איתכם על כל הפרטים מאותו ערב בו נעצרתם ויסקור את העתק הדו"ח אותו קיבלתם על מנת לוודא את קבילותו של משפט זה.

ולסיום, במידה ואכן נמצא כי קיימת קבילות למשפט זה אין זה אומר בהכרח כי תענשו בחומרה. במידה ויש עילה להקל על הנהג, עורך הדין לדיני תעבורה ידע להציג בפני השופט את כל הפרטים ולעשות את הפעולות המקסימליות על מנת להקל על עונשכם ככל הניתן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נהיגה-בשכרות


 


מאמרים נוספים מאת נהיגה-בשכרות
 
נתפסתם על שכרות? אתם צריכים עורך דין תעבורה
31/03/13 | תעבורה
ישנו סף מסוים האומד אלכוהול וניתן לעשות בדיקה במכשיר ה"ינשוף". מכשיר שעל סמך נשיפה מודד את אחוז האלכוהול באוויר שהאדם נושף למכשיר. אם נמדדה קריאה מעל 240 מיקרוגרם לליטר אוויר ניתן לאכוף את החוק ולטעון כי האדם העומד מולנו נהג בשכרות.

שלילת רשיון בעקבות עבירת מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
עצוב לומר, אך מדינת ישראל הינה אחת מן המדינות המובילות בביצוע עבירות תנועה. קיימות עשרות עבירות תנועה כאשר אחת הנפוצות בהן הינה: עבירת מהירות מופרזת.

שירותי עורכי דין תעבורה במקרי מהירות מופרזת
27/01/13 | תעבורה
כאשר מבצעים עבירת תנועה ופונים לבית משפט מומלץ לפנות ולשכור שירותי עורך דין. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קיימים מאות עורכי דין בישראל ולכן חשוב לוודא כי מדובר בעורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

חובת השוטר להוכיח עבירת נהיגה בשכרות
19/12/12 | תעבורה
נהיגה בשכרות הינה עבירת תנועה חמורה לכל הדעות ובמידה והיא אכן בוצעה יש להטיל את העונשים הקבועים בחוק על הנהג. יחד עם זאת חשוב לציין כי קיימים מספר נתונים שעל השוטר אשר עצר אתכם לוודא לפני שהוא מגיש דו"ח או מטיל עליכם סנקציות מסוימות.

באילו מקרים יש לשכור עורך דין תעבורה
19/12/12 | תעבורה
נתפסתם נוהגים בשכרות ? נסעתם במהירות מופרזת ? ובכן, במקרים אלו ולמעשה בכל עבירת תעבורה חמורה תקבלו זימון לבית משפט לתעבורה. בבית המשפט תצטרכו לשטוח את טענותיכם אל מול התביעה ולקבל את פסק הדין של השופט.

בחירת עורך דין נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
הייתם באירוע ושתיתם כמויות גדולות של אלכוהול ? החלטתם לנהוג בחוסר זהירות ולנהוג ברכבכם הביתה ? ובכן, זוהי עבירה ברורה של נהיגה בשכרות אשר עלולה לגרום לתאונה אשר תפגע בכם או באחרים. תוך כדי הנסיעה עוצר אתכם שוטר ומבקש מכם לעבוד בדיקת ינשוף ? רמת האלכוהול בדמכם גבוהה מן המותר ?

איך לטפל נכון בעבירת נהיגה בשכרות
25/11/12 | תעבורה
עבירת נהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החריפות ביותר, זאת כיוון שתוצאותיה עלולות להיות הרות אסון. על כן, מערכת הענישה לגבי עבירה זו הינה קשה לא רק מתוקף העבירה עצמה אלא גם לשם ההרתעה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI