דף הבית ספורט וכושר גופני תזונה קורס תזונה טבעית
קורס תזונה טבעית
שאול תמרקין 03/09/14 |  צפיות: 11593

בשל הפופולאריות ההולכת וגוברת של תזונה טבעית, קורס תזונה טבעית גם הוא נהיה מבוקש יותר. קורס זה עוסק באופן שבו הרגלי האכילה והמזון שאנו צורכים משפיעים על הבריאות הפיזית שלנו, ואפילו על הבריאות הנפשית. יש קורסים שמשלבים בתוכם ידע והבנה מהרפואה המשלימה, ויש כאלו שמרחיבים את הידע של התלמידים ועוסקים בתחומים רחבים יותר כמו צמחי מרפא. בנוסף, יש תוכניות לימוד שכוללות גם לימודי בישול עם דגש על בריאות ותזונה טבעית כמובן, רקיחת תכשירים שעשויים מחומרים טבעיים ועוד. כדי שאפשר יהיה להפוך את זה למקצוע, חלק מתוכניות הלימוד גם מדריכות את התלמידים איך לפתוח עסק עצמאי.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

קורס תזונה טבעית יכול להימשך 3 שנים במסגרת תוכנית לימודים מעמיקה, אך יש גם קורסים קצרים של כמה חודשית, תלוי בעיקר במקום שבו בוחרים ללמוד. יש לציין כי בחלק ממוסדות הלימוד הקורס הוא רק אחד מבין קורסים רבים במסגרת לימודי רפואה משלימה.

הלימוד מתבצע בקבוצה וכולל בעיקר הרצאות. בדרך כלל גם יש סדנאות מעשיות ויציאה לסיור בשטח. אם בוחרים במתכונת לימוד של 3 שנים, נדרשים גם לעשות סטאז' במרפאות.

מה לומדים?

קורס תזונה טבעית עוסק לא רק במאכלים עצמם, למה חשוב לאכול רכיבים מסוימים ואיך מבשלים מתכונים בריאים. לפני כל זה, נותנים לתלמידים ידע בתחומים רלוונטיים, כדוגמת כימיה (תחום שימושי לרקיחת חומרים טבעיים), אנטומיה ופיזיולוגיה, רעלנים, תוספו מזון, גורמי מחלה ועוד. כל אלה נועדו לספק לתלמידים ידע והבנה בהקשר של אורח חיים בריא.

תנאי קבל לקורס

אם מדובר בקורס קצר, בדרך כלל כל מי שמעוניין להשתתף בו יכול לעשות זאת. אך כאשר מדובר במתכונת לימוד מורחבת, לרוב נדרשים המועמדים להציג תעודת בגרות או לחילופין קורות חיים שמעידים על ניסיון ורקע בתחום.

איפה לומדים?

יש כמה מוסדות לימוד מוכרים בישראל שמציעים קורס תזונה טבעית ובהם ניתן לקבל ידע נרחב. אם מעוניינים לקבל כלים מעשיים ולהבין בעיקר את הדברים העיקריים, אפשר לעשות קורסים קצרים במכללות קטנות. כמו כן, יש בעלי עסקים עצמאיים שמציעים לקהל הרחב סדנאות ומפגשים שבועיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שאול תמרקין


 


מאמרים נוספים מאת שאול תמרקין
 
אחסנת תכולת דירה
אם יש לכם חפצים בדירה שאתם לא צריכים לעת עתה אך אינכם רוצים למכור אותם, שירות אחסנת תכולת דירה ייתן לכם את הפתרון המושלם.

שירותי הובלות במרכז
אתם עוברים דירה במרכז הארץ? שירותי הובלות במרכז יאפשרו לכם לחסוך את המאמץ הפיזי הנדרש כדי להזיז חפצים כבדים וארגזים.

רופא עיניים
כל מי שמרגיש כאבי ראש או עייפות לאחר צפיה בסרט או קריאת ספר ראוי שילך לבדיקת ראייה אצל רופא עיניים מקצועי באמצעות קופת החולים שלו. אולי הגיע הזמן למשקפי ראייה.

ניתוח עיניים להסרת משקפיים
ניתוח עיניים בלייזר יכול לסייע לאנשים להיפטר ממאגר משקפי הראייה שלהם ולהתחיל לראות הרבה יותר חד ומדויק גם ללא עזרת המשקפיים (או עדשות). הנה כמה דברים שכדאי לדעת, למי מכם ששוקל לעשות את הניתוח.

אדריכלות ועיצוב בישראל
אדריכלות ועיצוב בישראל צברו עם השנים מעמד גבוה יותר בשל העובדה שהם משפיעים על איכות המגורים שלנו. לפני שמוכרים או משכירים דירה ואם קונים דירה ישנה ולא משופצת, שני התחומים האלו נכנסים לתמונה.

פדיקור רפואי
טיפולים בציפורני הרגליים הם לא דבר חדש אך פדיקור רפואי הוא בהחלט ריענון בתחום זה שהחל לצבור פופולריות לפני מספר שנים ומאפשר טיפול בבעיות רגליים שונות ומניעה של בעיות כאלו לעתיד.

טיפול פנים מקצועי
רוצה להיראות יותר זוהרת ויפה? טיפול פנים מקצועי יעזור לך להשיג את המראה המושלם. אצל קוסמטיקאית מקצועית תוכלו לקבל את הטיפולים שמתאימים לך, לשפר את מרקם העור, לשמור עליו ולטפח אותו.

תקלות כיריים ודליפות גז
תקלות כיריים ודליפות גז לא רק פוגעות במידת היעילות של הכיריים שלנו בבית אלא גם מהוות מפגע בטיחותי. איך מגלים אם יש בעיה בכיריים והאם תמיד אפשר או כדאי לתקן אותה?

שיעורי עזר במתמטיקה להצלחה בבחינות
09/09/14 | חינוך אחר
אם הילד שלכם מתקשה במקצוע המתמטיקה, אין סיבה שילמד לבד. בעזרת שיעורי עזר במתמטיקה אתם יכולים לעזור לילד שלכם לעבור את המבחנים ואת הבגרות, ואולי אפילו בהצלחה.

ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
09/09/14 | כלכלה
תלמידי מחקר שנדרשים להגיש עבודות עם חלק סטטיסטי יכולים להיעזר בשירותי ייעוץ סטטיסטי כדי לנתח נתונים של המחקר ולהציג את הנתונים בגרפים, טבלאות וכן הלאה. מדובר בשירות שחיוני לתוצאות המחקר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI