דף הבית רפואה ובריאות הפרעות קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז
הפרעות קשב וריכוז
לירית אשכנזי 09/06/13 |  צפיות: 13007

הפרעות קשב וריכוז, או היפראקטיביות באות לידי ביטוי אצל ילדים, הממשיכה לרוב לגיל ההתבגרות ולאחר מכן לגיל מבוגר יותר. למעשה, אם הפרעות קשב וריכוז אינן מטופלת, הן ממשיכות לכל החיים וכאן למעשה החשיבות בקבלת אבחון קשב וריכוז וכן טיפול בו, קבלת כלים וכמובן ליישמם.

הפרעת קשב וריכוז, או בשמה הלועזי – ADHD , הינה הפרעה שמקורה בגנטיקה וכן כוללת רכיב ביולוגי. קיימים כלים שונים באמצעותם ניתן למדוד את יכולת הקשב אצל האדם ולכן חשוב לפנות לאיש מקצוע כאשר סוברים כי ההפרעה קיימת. לעיתים הפרעה זו גם מלווה בקשיי למידה, הפרעות או שינויים במצב הרוח, הפרעות חרדה, הפרעות התנהגות ועוד.

לאחר שמתבצע אבחון קשב וריכוז, חשוב לטפל בכל האמצעים הקיימים: טיפול באמצעות תרופות – אם צריך (למשל ריטלין), טיפול המלמד ומעצב את התנהגותו של הילד, טיפול המשלב התערבות בית הספר, הגן, המשפחה, סבים וסבתות ולמעשה כל מי שבא במגע עם הילד.

להורים, מומלץ מאוד לבחון את התנהגות הילד והתמודדותו ברגע שהוא נכנס למסגרות השונות – גן, בית ספר – כדי לאבחן קיומן של הפרעות קשב וריכוז כמה שיותר מוקדם. ככל שההפרעה מאובחנת בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לסייע יותר לילד: שיפור ביטחונו העצמי, קבלת כלים, למידתם והטמעתם וכמובן שיפור יכולות הלמידה.

הורה יכול לזהות זאת באמצעות צפייה בהתנהגות ילדו: כאשר הוא בעל פעלתנות מרובה, אימפולסיביות, בעיות ריכוז או שילוב של הכל יחד. לאחר פנייה לגורם מומחה, האבחון בודק תפקוד לימודי של הילד – מתקבל סיכום מבית הספר על ההתנהגות, יכולות הלמידה וציוניו של הילד, מתבצעת הערכה רפואית הכוללת איסוף של העבר הרפואי, ביצוע בדיקה גופנית וכן בדיקת שימוש בתרופות או סמים, שלילת בעיות שמיעה, בדיקת גורמי סיכון ועוד. בנוסף, מבוצעים מבחנים נוירו פסיכולוגיים, הנקבעים על פי סולמות הערכה ועל פי שיקלול של כלל הדיווחים ניתן לקבל חוות דעת מסודרת ושלמה.

לסיכום, ילד הסובל מהפרעות קשב וריכוז, ניתן לראות את התנהגותו השונה בכל תחומי חייו – בבית הספר, בחוגים, עם משפחתו וכן עם חבריו. אסור להעלים עין ולא להתייחס לנושא, כי אז עלולות להתקיים השלכות לעתיד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לירית אשכנזי


 


מאמרים נוספים מאת לירית אשכנזי
 
כלורלה
אצת כלורלה היא אצה ירוקה שמקורה באגמים ומים מתוקים. הרכיבים הפעילים בתוך אצת הכלורה משמשים בעיקר ליצירת צמחי מרפא ותוספי תזונה.

רואי חשבון - כל הדברים החשובים
רוב האנשים מודעים לעובדה כי רואי חשבון מספקים שירותים פיננסיים, אך הם אינם מודעים לעובדה כי לרוב רואי החשבון יש תחומי שירות ספציפיים.

ספירולינה
הספירולינה הנחשבת לאחד הצמחים העתיקים ביותר בעולם, היא למעשה אצה ירוקה וזעירת מימדים. אצת ספירולינה מתאפיינת בכך שהיא מכילה כמות אדירה של חומרים מזינים אותם לא תוכלו למצוא באף צמח אחר הגדל על פני האדמה.

קידום אתרים בגוגל – מי צריך את זה?
שיטות הפרסום של היום שונות במהותן משיטות הפרסום של פעם. אם בעבר היינו רגילים לפרסם בעיתונות הכתובה, בטלויזיה או בפלאיירים המחולקים בתיבות הדואר הרי שכיום אנו עדים לכך שרובו המכריע של הפרסום מתנהל באינטרנט. קידום אתרים בגוגל בין אם הוא קידום אורגני ובין אם הוא קידום ממומן הינו הפרסום היעיל ביותר בעולם וזה שיפנה לקהל היעד הגדול ביותר ומה שחשוב יותר – הרלוונטי ביותר. קידום אתרים בגוגל הינו קידום מוכוון קהל יעד אשר אמור להפיק את מירב התועלת.

אבקת חלבון
אבקת חלבון הוא תוסף תזונה המכיל חלבון שמשווק לרוב לספורטאים. מקור החלבון בתוך האבקה יכול להיות מהצומח או מהחי ואליו בדרך כלל מוסיפים גם חומרי טעם וריח ולפעמים אף מינראלים וויטמינים המסייעים בספיגתו.

עשב חיטה
עשב חיטה הוא היום אחד הלהיטים של הרפואה האלטרנטיבית, אך הוא היה בשימוש כבר לפני 30 שנה. מדובר על צמח שנוצר מהנבטה של זרעי חיטה שמגיעה לגובה של כ-15 ס"מ, אז עוצרים באופן יזום את צמיחתו על מנת לשמור על הרכיבים התזונתיים הרבים שלו.

איפור קבוע
28/08/13 | נשים - אחר
ככל שעובר הזמן והשנים חולפות אנו והסובבים אותנו מתמקדים יותר ויותר במראה החיצוני ופחות באופי.

עורך דין נדל"ן
עורך דין הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר שקיימים בארץ ובכל שנה יותר ויותר עורכי דין מוסמכים על הלשכה.

ויאגרה
ויאגרה הינה תרופה אשר פותחה על ידי חברת פייזר ויעודה המקורי היה תרופה לטיפול בתעוקת חזה.

טיפים ליבוא מסין
אינטראקציה עם כל תרבות שונה יכולה להיות דבר מורכב. בטח ובטח כאשר מדובר בביצוע משא ומתן בעסקים עם מדינות אחרות בעלות תרבויות שונות, התייחסות אחרת מאיתנו, הישראלים לכל נושא: התנהגות שונה, נימוס, מאכלים, דייקנות ועוד
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI